Archive for August, 2007

Průraz je hotov

Friday, August 31st, 2007

Magda si před nedávnem vymyslela, že potřebujeme sušičku. Tak jo, našli jsme místo v šatně, zakoupili, namontovali a sušili. Podle očekávání se naše šatna s plochou necelých 2 m² během chvíle vyhřála na více než 60°C.

==průběh v obrazech== Sádrokarton

Nezbylo nic jiného, než připojit ventilátor do společného komína. Průraz sádrokartonové zdi byl pohoda, připojení se na komín v šachtě, kde se člověk ani neotočil, bylo horší. Zlatý hřeb na mě ještě čekal. Průraz 25cm tlusté betonové zdi se spoustou armovacího železa.

První den jsem začal s mojí Bosch vrtačkou s příklepem a výkonem 1000W. Pokračoval jsem ručně majzlíkem a kladivem. Prokutal jsem 8cm  navíc jen v poloviční šířce.

Po kutání ručně

Pak jsem se pustil do odstranení armovacích tyčí. Nejaký dobrák mi je tam všechny zdvojil.  Nakoupil jsem si spoustu vrtáků, pilku… a po 3 hodinách byly pryč.

Nástroje

Když jsem měl volnou cestu, dostalo se ke slovu bourací kladivo SKIL. I s výkonem 650W se přednosti pneumatického příklepu projevily. Za pouhých 8 hodin jsem byl v šatně. Celkem tedy zatím průraz betonou zdí za 2 dny a sádrokarton za 1 den.
Jsem skrz

Teď už jen vyřezat druhou sadu armovacích tyčí, dočistit díru, usadit ventilátor, dozdít díru, vymalovat. Zkrátka hračka.

Náklady radši nepočítám.